Bendruomenė yra esminė visuomenės ląstelė, kuri auga kartu su žmonių pilietiškumu
Interviu su Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininku Olegu Beriozovu:
Kas Jus paskatino kartu su aktyviais Šeškinės gyventojais įkurti tokią bendruomeninę organizaciją?
Visada buvau, esu ir būsiu aktyvus visuomenės veikėjas. Šeškinėje gyvenu daugiau nei 10 metų. Per tiek laiko matau kaip rajonas mažais žingsniais juda į priekį, tačiau dar yra daug problemų, kurios nėra išspręstos Šeškinėje. Pamatę, jog tik visi kartu, būdami kaip kumštis, galime pradėti spręsti problemas, gyventojai palaikė mus ir įkūrėme tokią bendruomenę. Džiaugiamės, jog jaučiamės reikalingi kitiems. Prie veiklos prisideda nemažai aktyvių gyventojų.
Vadovauti bendruomenei tikriausiai yra nelengvas darbas, kaip randate bendrą kalbą su skirtingų kartų atstovais?
Pavadinčiau tai labiau ne darbu, o visuomenei naudinga veikla. Jaučiuosi reikalingas bendruomenei, kadangi jie tiki mano idėjom, gal kartais ne viskas pavyksta kaip planuoji, tačiau iš klaidų mokomės. Visada sakau, jog reikia ieškoti dialogo tarp skirtingų kartų, labai dažnai matau ir girdžiu, kaip jaunimui sunku suprasti vyresnius žmones, o vyresniems jaunesnius. Mūsų bendruomenės pavyzdys rodo, jog surasti kompromisą tikrai įmanoma. Pas mus visi randa bendrą kalbą, mokomės vieni iš kitų, esam stipri komanda savo dvasia ir judam turėdami aiškų tikslą.
Kokias esmines problemas matote Šeškinės rajone, bendruomenėje?
Šeškinė yra vienas iš seniausių Vilniaus rajonų, didžioji dalis gyventojų yra vyresnio amžiaus žmonės. Kaip gyventojai sako, Šeškinė neturi savo veido, vieniems jis atrodo pilkas ir niūrus, kitiems nesikeičiantis jau kelis dešimtmečius. Mums vis dar sunku susikalbėti ir rasti kompromisą su Vilniaus miesto savivaldybės vadovybe. Nejaučiam, jog mūsų rajonas yra matomas. Kad tvarkomi suoliukai ar kiemai, žinoma, yra gerai, tačiau vizijos dar labai trūksta. Mes nepajėgūs spręsti infrastruktūrinių klausimų, kurie reikalingi mūsų rajonui, mūsų neįtraukia į sprendimų priėmimą vietos lygmeniu. Bendruomenė vis dar neturi balso sprendžiant esmines Šeškinės problemas. Esame reikalingi tik tada, kai prasideda rinkimų maratonas.
Kiek teko domėtis, esate jauniausias pirmininkas bendruomenių tarpe? Kaip sugebate suburti žmones?
Atrodytų keista, kad toks jaunas žmogus vadovauja bendruomenei, tačiau tai sunkaus darbo rezultatas. Man reikėjo žmonėms įrodyti darbais, kad noriu ir tikrai galiu prisidėti prie veiklų. Įgauti žmonių pasitikėjimą šiais laikais yra sunku. Man pavyko tai padaryti. Gyventojai manimi tiki ir žino, kad galiu būti tas lyderis, kuris juos veda į priekį. Svarbiausia – išlikti žmogišku, sąžiningu, neatsukti nugaros kitiems ir visada bendrauti su visais.
Ko palinkėtumėte savo bendruomenei ir visiems Šeškinės gyventojams?
Labai norėčiau ir tikiuosi, jog mano troškimai išsipildys, kad Šeškinės gyventojai būtų patys aktyviausi Šeškinės bendruomenės nariai, kuriems rūpi jų namai. Aktyvumas ir savo rajono puoselėjimas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurie prisideda prie pilietiškumo skatinimo. Šeškinė yra neįprastas rajonas savo istorija. Visi kartu turime padaryti taip, jog būtume moderniai šiuolaikiški. Turime sukūrę savo tradicijas, kurių laikomės iš metų į metus. Bendruomenė – tai didelė šeima, kurios kiekvienas narys turi savo vaidmenį ir stiprina ją kaip gali, bendrai sprendžia problemas ir auga.
ŠBS informacija
Parašykite komentarą